kabud
14 بهمن 1401 - 17:32

امام جمعه زنجان: مردم از وضعیت کنونی جامعه ناراضی هستند

امام جمعه زنجان با بیان اینکه مردم از وضعیت کنونی جامعه ناراضی هستند، خواستار توجه بیش از پیش دولتمردان به مشکلات موجود شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته زنجان با بیان اینکه مردم از وضعیت کنونی جامعه ناراضی هستند، اظهار داشت: باید مسئولان تلاش کنند و مطالبات مردمی را رفع کنند. صاحبان اصلی این انقلاب مردم هستند و امامین انقلاب همواره به ایجاد آسایش و رفاه در جامعه تاکید کرده‌اند‌.

امام جمعه زنجان همچنین به 19 بهمن سال 57 و بیعت نیروهای هوا نیروز ارتش جمهوری اسلامی با امام راحل اشاره کرد و گفت: این اقدام شتاب انقلاب را به همراه داشت و به دنبال آن، گروه‌های دیگری به انقلاب پیوستند و در نهایت 22 بهمن انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

وی به مناسبت 17 بهمن سالروز ارتحال بانوی قهرمان کربلا حضرت زینب کبری (س) اشاره کرد و گفت:این بانوی شجاع، برای ماندگاری مکتب سیدالشهدا نقش آفرینی کرد و در واقع بذر انقلاب را پاشید، خفته ها را بیدار و بنی امیه را رسوا کرد.

امام جمعه زنجان به برگزاری مراسم معنوی اعتکاف نیز اشاره و خاطرنشان کرد: بیشترین اعتکاف کنندگان در این مراسم جوانان هستند، هرچند مشکلات و زندگی ماشینی، بیماری هایی نظیر افسردگی، استرس و اضطراب را افزایش داده که یکی از راه‌های توصیه شده مقابله با آن اعتکاف است.

به گزارش تسنیم، در کنار برگزاری نماز جمعه، مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان تحت عنوان میز خدمت پاسخگوی سولات مردمی بودند.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1017189